پرش لینک ها

چه پرینتری بخریم ؟

چه پرینتری بخریم ؟ یکی از تجهیزات جانبی رایانه ها ، پرینتر یا چاپگرها می باشند . چاپگرهای انواع مختلفی دارند مانند چاپگرهای لیزری و چاپگرهای جوهر افشان ، چاپگرهای لیزری نیز در نوع خود انواع مختلفی مانند تک رنگ و لیزری رنگی دارند . البته اگر بخواهیم در مورد آنها برایتان سخن بگوییم هرکدام از این چاپگرها برای اهداف خاصی ساخته شده اند مثلا برخی چاپگرها برای چاپ روی اجسامی جز کاغذ ساخته شده اند.

چاپگرها به نسبت پیشرفت لحظه به لحظه فناوری در دنیا بصورت کند حرکت می کنند و از پیشرفت ها باز مانده اند . درعصری که موبایل به سرعت در حال پیشرفت و توسعه می باشد و دائما تبلت ها و تلفن های همراه هوشمند به بازار در سایزهای کوچک تر عرضه می شود ما را از استفاده از پرینترهای بزرگ و سنگین باز می دارد . حالا زمان چاپگرهای کوچک ، سبک و قابل حمل است اما چه نکاتی را باید در هنگام خرید چاپگرها لحاظ کنیم برای این تا آخر این مقاله همراه افرا چاپ باشید .

چه پرینتری بخریم ؟

پرینترهای جوهرافشان بهتر است یا لیزری؟

زمانی که بحث خرید یک پرینتر خوب در میان است ، شاید برای شما هم تصمیم گیری کمی دشوار باشد که کدام یک را بخریم مناسب می باشد پرینتر لیزری یا پرینتر جوهر افشان ؟ معیار شما برای چاپ چیست ؟ قیمت کدام چاپگر ها گران تر هستند ؟ آیا لازمه بعد اینکه کارتریج چاپگر لیزری تمام شود پرینتر جدید بخریم ؟

اگر بخواهیم در مورد پرینترهای لیزری یا پرینترهای جوهر افشان صحبت کنیم هرکدام از پرینترهای دارای مزایا و معایبی هستند ، پرینترهای لیزری با کمک الکتریسته ساکن کار می کند . این چاپگر برای چاپ یک استوانه چرخان الکتریسته را بوجود می آورد و یک اشعه نازک لیزر را به این استوانه می تاباند این صفحه به وسیله تونر که دارای پودرهای بار مثبت است پوشانده می شود . بنابراین آن نواحی از صفحه که دارای بار منفی هستند این پودرها را جذب می کنند . پس از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا تصویر یا متن مورد نیاز چاپ گردد.

استیکر و انواع آن
بیشتر بخوانید !

پرینترهای جوهرافشان از صدها افشانک برای پخش جوهر روی کاغذ انجام می دهد . شکلی که از این افشانک ها درست می شود روی کاغذ از نقطه های زیادی تشکیل شده است. نقطه های افشانک ها به قدری ریز هستند که قادر نخواهید بود آنها را با چشمانتان ببینید .

جواب این سوال خیر می باشد شما وقتی کارتریج چاپگرتان تمام شد میتوانید با شارژ مجدد آن از دستگاه استفاده کنید این موضوع در پرینترهای جوهر افشان هم صدق می کند با شارژ رنگ های آن میتوان دوباره از آن استفاده لازم را انجام داد .

چه پرینتری بخریم ؟

کدام پرینتر مناسب است ؟

اگر میخواهید بدانید که کدام پرینتر برای شما مناسب است بهتر است بدانید که همه ی آنها به نیاز شما بستگی دارد ، اگر نیاز شما در حد معمولی می باشد و فقط یک پرینتر میخواهید که هر از چندگاهی متنی یا عکسی را با آن چاپ کنید ، پرینترهای جوهر افشان برای شما مناسب می باشد . این پرینترها ارزان تر هستند و با هزینه کمتر میتوان کارتریج یا مخزن رنگی آنها را شارژ و یا تعویض برای استفاده مجدد انجام بدید.اگرمیزان چاپ شما بالا می باشد و میخواهید در سریع ترین زمان ممکن چاپ برای شما انجام گیرد میتوانید از پرینترهای لیزری استفاده کنید برای این کار باید هزینه بیشتری پرداخت کنید و چاپگر لیزری تهیه نمایید .

چه پرینتری بخریم ؟

رزولوشن در چاپگرها

شرکت های تولید چاپگر مانند اپسون یا کانن به عدد رزولوشن چاپگرها بسیار اهمیت می دهند . درصورتی که شما فقط متن چاپ می کنید رزولوشن 600 dpi برای شما بسیار مناسب می باشد که میتوانید به خوبی نیاز شما را رفع کنند اگر شما میخواهید با چاپگر خود تصاویر را نیز با کیفیت بالا چاپ کنید بهتر است چاپگری با رزولوشن 1200 dpi تهیه نمایید .

لیبل پلی کربنات یا پنل دستگاه
بیشتر بخوانید !

دسته بندی پرینترها

گروه اول : دسته اول آن دسته افرادی هستند که معمولا کاربران خانگی را در بر می گیرد معمولا این افراد اعضای خانواده ها ، دانشجوها و دانش آموزان را تشکیل می دهند . کاربران خانگی معمولا دنبال پرینتری هستند که قیمت مناسبی داشته باشند و نیاز آنها را رفع نمایید ، از این نکته نگذریم که این کاربران فقط به چاپ متن ها ، عکس یا تکالیف بسنده می کنند ، اگر بخواهیم چاپگر مناسب دسته اول را برایتان معرفی کنیم باید به سراغ چاپگرهای جوهر افشان بریم که رنگی بودن این چاپگرها مزیت آنها به حساب می آید.

گروه دوم : دسته دوم دفترهای و شرکت های کوچک هستند . این گروه باید چاپگرهایی تهیه نمایند که دارای کیفیت حرفه ای و مناسبی برای چاپ باشد و شاید به همین کاربران به سراغ پرینترهای لیزری می روند البته ناگفته نماند که پرینترهای جوهر افشان هم قادر به انجام چنین فعالیت هایی هستند و نیاز نیست شما به سراغ پرینترهای گران قیمت بروید .

گروه سوم: شرکت‌های بزرگ در سومین گروه کاربران پرینترها قرار می‌گیرند. این گروه جزو پرمصرف‌ترین کاربران هستند.

گروه سوم : دسته سوم آن دسته از کاربرانی هستند که میخواهند متن ها و عکس های خود را بصورت سریع و با کیفیت چاپ کنند . برای این منظور باید به سراغ پرینترهای لیزری بروید ، این پرینتر ها علاوه بر قیمت زیاد دارای کیفیت و سرعت زیادی در چاپ می باشد .

چه پرینتری بخریم ؟

یک دیدگاه بگذارید

Call Now Button