پرش لینک ها

لیبل بارکد

لیبل بارکد

لیبل بارکد نوعی نمایش اطلاعات بر روی سطوح است که این اطلاعات را میتوان توسط دستگاه های لیبل خوان میتوان بازخوانی کرد . لیبل بارکد را میتوان در انواع و سایز های مختلف نمایش و چاپ کرد

از انواع برچسب های بارکد میتوان به انواع شماره سریال های کاغذی پشت چسب دار ، برچسب اموال ، لیبل های پی وی سی (pvc) ، برچسب متال و برچسب گچی اشاره کرد .

برای چاپ انواع لیبل های بارکد میتوانید با همکاران افرا چاپ تماس گرفته و درخواست خود را ثبت و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید .

لیبل بارکد

چاپ لیبل دیجیتال

روش چاپ لیبل دیجیتال که در این مطلب باهاش آشنا خواهید شد این است که ، طراحی لیبل های دیجیتال از طریق کامپیوتر و به کمک نرم افزار های طراحی لیبل انجام می گردد . پس از طراحی لیبل و سایز بندی آن بوسیله پرینترهای چاپ دیجیتال چاپ می گردند .

چاپ لیبل برای محصولات آرایشی و بهداشتی ، چاپ بارکد برای کالاها ، محصولات تجاری مختلف در فروشگاه ها و کسب کارهای کوچک تا متوسط و همچنین کارخانه ها که از طریق چاپ های اکوسالونت چاپ می گردند کاربرد فراوانی دارند .

چاپ لیبل دیجیتال بوسیله رول یا شیت انجام می گردد و نیاز به تهیه زنیک ، کلیشه و … نمی باشد و فایل طراحی شده مستقیما بدون نیاز به واسطه دیجیتال به آنالوگ ، بر روی لیبل مورد نظر شما چاپ می گردد . برای همین هزینه تمام شده چاپ نیز بسیار کمتر خواهد بود .

انواع لیبل ها

لیبل ها بر اساس انعطافی که در تولید و مصرف دارند دارای بیشترین کاربرد در بازار حفاظت از برند هستند. مهمترین لیبل ها از نظر کاربرد و نحوه چسباندن به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 1. لیبلهای پشت چسب دار
 2. لیبلهای اسکراچ
 3. لیبلهای دور پیچ
 4. لیبلهای قابل الصاق با چسب سرد
 5. لیبلهای پوشش درب
 6. لیبلهای IML
 7. انواع تگ ها و لیبلهای آویز
 8. لیبلهای خاص
لیبل بارکد

ویژگی های لیبل بارکد

از شاخص ترین ویژگی مهم لیبل بارکد میتوان به ویژگی اطلاع رسانی و جلب مشتری اشاره نمود ، برچسب بارکد باید از ویژگی های زیر دارا باشد
1ـ چهره مناسب از محصول و تولید کننده ارائه دهد.
2- اطلاعات لازم را به مشتری درباره محصول و نحوه مصرف آن بدهد.
3ـ دارای فهرست مواد تشکیل دهنده و محتویات باشد.

برچسب QR
بیشتر بخوانید !

مواد اولیه ساخت لیبل

در لیبل ها از مواد مختلفی استفاده می شود مانند کاغذ، مقوا، فیلم های پلاستیکی، فویل و فویل های لامینت شده و مواد متالیزه که به خاطر حالت جذابی که ایجاد می کنند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. دو نوع اصلی لیبل وجود دارد؛ یکی جدا از بسته که بعد به آن الصاق می شود و نوع دیگر هنگام تولید بسته و همراه آن ایجاد می شود.

نکاتی در مورد انتخاب لیبل

برای اینکه مطمئن شوید برچسب شما به درستی بر روی سطحی باقی می ماند باید نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

 • سطح مورد نظر باید خشک و عاری از آلودگی؛ کثیفی و ذرات مختلف باشد.
 • فشار محکم و ثابتی باید بر روی سطح وارد گردد تا تماس چسب با سطح به حداکثر برسد.
 • چسب ها معمولا بعد از 72 ساعت حداکثر قدرت چسبندگی را خواهند داشت. قبل از این زمان، از برچسب خود استفاده نکنید.
 • برچسب ها باید در دمای 72 درجه فارنهایت نگهداری شوند و رطوبت 50 درصد در آن وجود داشته باشد.
 • نگهداری برچسب در دمای بالاتر یا پایین تر از این دما نمی تواند عملکرد خوبی در اختیار شما قرار دهد.

چاپ لیبل بارکد با دستگاههای لیبل پرینتر

در بازار یک سری دستگاه وجود دارد که فقط برای این کار طراحی شده اند و کار تخصصی انها به دو صورت صنعتی و معمولی تقسیم بندی می شود. از نظر کارکرد امکان چاپ تا 110 میلی متر را دارند و نقش هر چیزی را می توانند بر روی برچسب چاپ نمایند.

لیبل پلی کربنات یا پنل دستگاه
بیشتر بخوانید !

به علت سرعت بالای این لیبل پرینتر ها ، لیبل های انها به صورت رول هستند و هر رول تیراژ مشخصی را در خود جا داده است . شما می توانید نموته این رول ها و سایزهای انها را در این لیبل های برچسب کاغذی و لیبل های برچسب پی وی سی ملاحظه نمایید.  که هر کدام در بحث مصرف و تولید مزایا و معایب و طیف مصرف خاص خود را دارند. این لیل ها بیشتر برای چاپ بارکد های میله ای و یا بارکد های دو بعدی یا QR و همچنین سریال دستگاهها بیشترین کاربرد و مصرف را دارد.

برچسب بارکد

یک دیدگاه بگذارید

Call Now Button