پرش لینک ها

نحوه انتخاب برچسب اموال

نحوه انتخاب برچسب اموال

شیوه انتخاب برچسب اموال : از دستگاه چاپگر محل کار خود استفاده می‌کنید؟ یا یک مثال بهتر، لپ تاپ موجود در دفتر کار چقدر برای شما کاربرد دارد و ضروری است؟ به طور قطع، خیلی زیاد. همه کسب و کارها در سراسر دنیا از انواع مختلفی ابزار و وسایل برای انجام وظایف اداری و کاری خود استفاده می‌کنند.

بنابراین می‌توان گفت که پای عده زیادی از کارمندان و تجهیزات بسیار زیادی در میان است. پس شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف، چطور حساب اموال خود را نگه می‎دارند؟

پاسخ این سوال این است : با استفاده از سیستم مدیریت اموال ، شرکت‌ها روی اموال خود را با شماره سریال های منحصر به فرد یا بارکدهای اختصاصی بصورت شماره های متغیر برچسب‌گذاری می‌کنند تا بتوانند آنها را درصورت لزوم پیدا کنند .

شما میتوانید روی این برچسب لوگوی شرکت یا برند خود را درج فرمایید. به علاوه، برچسب‌های اموال در اندازه‌ها، انواع و با متریال متنوع و گوناگون تولید می‎شوند .

مزایای استفاده از برچسب اموال

چسباندن برچسب اموال روی لوازم و تجهیزات شرکتی، مزایای متعددی دارد. برخی از مهمترین مزایای الصاق برچسب اموال روی وسایل شرکتی عبارتند از:

۱. امکان ردگیری وسایل با استفاده از برچسب اموال

۲. کنترل بر لیست و موجودی اموال

۳. امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به نگهداری، تعمیرات جزئی و کلی

از برچسب اموال در کجا استفاده می شود؟

برچسب اموال در صنایع مختلفی کاربرد دارد. کسب و کارهای بزرگ و کوچک با ماهیت‌های مختلف می‌توانند در کسب و کار خود از برچسب اموال استفاده کنند

سازمان ها و ادارات دولتی که میتوانند از برچسب اموال استفاده کنند عبارتند از :

۱. خدمات درمانی: مهندسان پزشکی از برچسب های اموال برای نظارت دقیق بر تجهیزات بیمارستانی و ابزار پزشکی استفاده می‌کنند.

لیبل بارکد
بیشتر بخوانید !

۲. آموزش و پرورش: مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند از برچسب اموال برای کنترل میزان استفاده از ابزار و تجهیزات خود بهره ببرند. این وسایل می‌توانند از تجهیزات صوتی و تصویری تا ابزار IT مانند تبلت‌ها و لپ‎تاپ‎ها باشند.

۳. انبارداری: استفاده از برچسب اموال، روشی ایده‌آل برای ردگیری موقعیت اموال در صنعت انبارداری است. انبارها عموماً از برچسب اموال برای کنترل لیست موجودی خود و مدیریت کلی گردش کار استفاده می‌کنند.

۴. خدمات شهری: شرکت های آب و برق و گاز از برچسب‌های اموال مقاوم در برابر شرایط بد آب و هوایی برای کدگذاری تجهیزات و سنجش مصرف مشترکان استفاده می‌کنند.

اهمیت استفاده از برچسب اموال چیست؟

یکی از اولین گام‎ها برای اداره یک کسب و کار، داشتن استراتژی موثر برای مدیریت اموال آن کسب و کار است.

۱. ایجاد امکان دسترسی به مجموعه جامعی از داده‎ها که نشان دهنده وضعیت اموال است

۲. امکان استفاده از اسکنر خودکار و در نتیجه حذف احتمال خطای انسانی

۳. ارتقای سطح همکاری و تقسیم وظایف بین بخشهای مختلف یک سازمان

۴. سهولت انجام روند حسابرسی

۵. شناسایی راحت موقعیت اموال مورد نظر

۶. کاهش ریسک جا به جایی و سرقت اموال که به واسطه سیستمهای ضعیف ردگیری آنها رخ ‌می‌دهد

۷. امکان بررسی عمر مفید اموال و جایگزینی در صورت نیاز

نحوه انتخاب برچسب اموال

کدام وسیله ها به برچسب اموال نیاز دارند؟

تصمیم‌گیری درباره وسایلی که قصد دارید روی آنها برچسب اموال بزنید و آنها بررسی کنید، بسیار مورد اهمیت است چون شاید امکان برچسب گذاری روی همه وسایل شرکت خود را نداشته باشید. طبق معیارهای زیر، مجموعه اموال آماده برای برچسب گذاری را انتخاب کنید.

  • اموال منقول: احتمال جا به جایی اموال منقول خیلی بیشتر است و به همین خاطر باید روی آنها برچسب اموال بزنید. تجهیزات دفتری را که ممکن است جا به جا شوند برچسب گذاری کنید؛ مانند وسایل کامپیوتری.
  • اموال غیرمنقول: اموال غیرمنقول مانند مبلمان اداری، دستگاه‌ها و ابزار بزرگ باید به طور منظم چک شوند تا هرگونه ایراد آنها برطرف شده و زمان خرابی آنها به حداقل کاهش یابد. با نصب برچسب اموال روی این وسایل، می‌توانید برای بازدیدهای فنی آنها برنامه‌ریزی کنید.
  • اموال گران‌بها: اکثر سازمان‌ها در تامین امنیت وسایل ارزشمند خود دچار مشکل هستند. به همین دلیل، به آنها توصیه می‌شود که روی ابزار و وسایل گران قیمتشان برچسب اموال بزنند. اضافه کردن نام شرکت روی برچسب اموال می‌تواند جلوی تلاش برای سرقت آنها را بگیرد.
به برچسب اموال نیاز داریم؟
بیشتر بخوانید !

به علاوه، سعی کنید شیوه انتخاب برچسب اموال ، اموالی که به برچسب نیاز ندارند را هم شناسایی کنید. برای مثال، برچسب زدن روی آیتم‌های مصرفی که هر روز از آنها استفاده می کنید اصلاً فکر خوبی نیست. البته وسایلی هم وجود دارند که اگر چیزی مثل برچسب روی آنها چسبانده شود، ارزش خود را از دست خواهند داد. بنابراین، چنین اصولی را موقع الصاق برچسب اموال روی وسایل در نظر داشته باشید.

نحوه انتخاب برچسب اموال

روش انتخاب برچسب اموال مناسب

قدم اساسی در نحوه انتخاب برچسب اموال برای پیگیری اموال یک شرکت، انتخاب نوع مناسب برچسب اموال برای آنهاست. بدین منظور، شما باید همه گزینه‌های ممکن را بشناسید و بدانید که چه روش‌های برای شخصی‌سازی برچسب اموال مطابق با نیازهای کسب و کار شما وجود دارد.

۱. برچسب اموال بارکد دار: بارکدها، رایج‌ترین نوع برچسب‌های اموال هستند که می‌توان آنها را به دو دسته کد 39 و کد 128 تقسیم کرد. بارکد 39 که عموماْ به عنوان بارکد 1 بعدی شناخته می‌شود، متشکل از حروف الفبا و ارقام است که هفت کاراکتر ویژه هم در آن به کار می‌رود. اما در بارکد 128، امکان استفاده از همه 128 کاراکتر ASCII وجود دارد. در نتیجه، کد 128 دقیق‌تر بوده و احتمال بروز خطا موقع اسکن آن کمتر است.

نحوه انتخاب برچسب اموال

۲. برچسب اموال دارای QR کد: در مقایسه با بارکدهای 1 بعدی، برچسبهای اموال دارای QR می‌توانند اطلاعات خیلی بیشتری را در خود ذخیره کنند. این کدها از الگوهای ریز سیاه رنگ در کنار هم در یک فضای مربعی تشکیل شده‌اند و به راحتی می‌توان آنها را با استفاده از دوربین یک گوشی هوشمند اسکن کرد.

نحوه انتخاب برچسب اموال

۳. برچسب اموال با RFID: برچسب اموال دارای RFID، گزینه‌ای مناسب برای سازمان‌هایی است که از تجهیزات گران‌قیمت استفاده می‌کنند و مایل هستند که راهکارهای پیشرفته را امتحان کنند. این نوع از برچسب های اموال، اطلاعات را با استفاده از امواج رادیویی منتقل می‌کنند و برای خواندن این اطلاعات، لازم نیست دستگاه کدخوان درست روی برچسب گرفته شود.

برچسب اموال
بیشتر بخوانید !

شما می‌توانید با کارشناسان ما در گروه افرا چاپ تماس بگیرید و جزئیات مربوط به سفارش خود را به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم به بهترین شیوه راهنمایی‌تان کنیم.

نحوه انتخاب برچسب اموال باهاش آشنا شدید شما می‌توانید برچسب اموال مورد نظر خود را از میان گزینه‌های مختلف انتخاب کنید، از جمله برچسب اموال شبرنگ نقره‌ای از جنس PVC، برچسب اموال شبرنگ زرد از جنس PVC و غیره با چاپ تگ‎رنگ، چاپ 4 رنگ و غیره. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید

Call Now Button