پرش لینک ها

برچسب ژله ای

برچسب ژله ای ، با افرا چاپ همراه باشید ! لیبل ژله ای (مارک کریستالی) رایج ترین محصولی می باشد که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع از مارک ها به دلیل برچسب دار بودن هزینه ی نصب در مراحل تولید را به دنبال ندارند و به دلیل شفاف بودن و زیبایی که دارند بسیار مورد استفاده و استقبال عمومی قرار گرفته است .

نکاتی در مورد برچسب ژله ای که باید بدانید

چاپ دیجیتال با وضوح بالا
پوشش رزین پلی اورتان با بهترین برند تولید کننده دماک ایتالیا
چسبندگی قوی
غیر زرد و ضد آب
ماندگاری حداقل ۵ سال برابر نور خورشید
مقاومت شیمیایی با قرار گرفتن در معرض حلال های رقیق کننده و پاک کننده

موارد مصرف لیبل ژله ای

لیبل های ژله ای بسیار کاربردی هستند و تقریبا هر جایی می توان آن ها را دید .وسایل خانگی که روزانه ما از آنها استفاده می کنیم ، خودرو ، محل کار ، دستگاه های صنعتی ، روی لباس و… . همه جا می توان یک نمونه لیبل ژله ای را دید. از دستگاه های صنعتی گرفته تا  لوازم خانگی کوچک که در طول روز از آن ها استفاده می کنیم ؛ حتی از این لیبل ها برای چسباندن طرح های دلخواه بر روی قاب موبایل نیز استفاده می شود و طرفداران بسیاری دارد.

مزایای استفاده از لیبل های ژله ای

چرا از لیبل ژله ای استفاده کنیم لیبل ژله ای چه تفاوتی با بقیه برچسب ها اعم از pvc دارد ؟

دلیل اول مربوط می شود به لایه رزین پوششی آن ، ضخامت لایه رزینی که این لیبل پی وی سی را پوشش می دهد به صورت یک پارچه نیست و در بخش های مختلف ضخامت متفاوتی دارد؛ در مرکز ضخامت بیشتر و در گوشه ها ضخامت کمتری دارد.

برچسب اسکراچ شرکت سونی
بیشتر بخوانید !

این تفاوت ضخامت باعث می شود تا سطح پوششی رزین اصطلاحا «گنبدی» شکل شود. سطح گنبدی شکلی که رزین ایجاد می کند باعث می شود لیبل با درجه پایینی از یک لیبل دو بعدی به یک لیبل سه بعدی تبدیل شود و از جهات مختلف قابلیت دیدن را داشته باشد.

علاوه بر زیبایی ، سطح رزینی باعث بیشتر شدن استحکام این لیبل شده و به هیچ عنوان طرح چاپ شده بر روی آن مخدوش نشده و از بین نمی رود. چسبی که در این لیبل ها استفاده می شود بسیار قوی عمل می کند و این لیبل بر روی هر سطحی تمیزی که بچسبد دیگر نباید نگران افتادن و جدا شدن لیبل از سطح بود.

نحوه چاپ لیبل ژله ای

برای تولید یک لیبل ژله ای نیاز است تا ۴ مرحله گذرانده شود

۱- طراحی

۲- چاپ

۳- برش

۴- تزریق رزین

در قدم اول طرح مورد نظر باید توسط یک طراح طراحی شود یا اگرفایل آماده فایل را در اختیار خود دارید میتوانید برای افرا چاپ ارسال کنید و همه استاندارد های طراحی برای چاپ دیجیتال در طرح طراحی شده توسط طراح رعایت شود.

پس از پایان فرایند طراحی ، طراح ، طرح را به چاپخانه ارسال می کند؛ چاپخانه طرح را بر روی لیبل وینیل چاپ می کند.

 رول های چاپ شده توسط دستگاه چاپ به بخش برش هدایت می شوند؛ دستگاه برش کاتر پلاتر طرح هارا با دقت بسیار بالا برش می دهد و لیبل ژله ای به صورت لیبل های pvc  برش خورده از دستگاه برش کاتر پلاتر خارج می شوند.

شماره سریال متغیر محصولات سونی
بیشتر بخوانید !

در مرحه آخر نوبت به تزریق رزین می رسد ؛ این کار توسط کارگاه رزین انجام شده و چاپخانه لیبل های pvc را به کارگاه رزین ارسال می کند.

در کارگاه ، رزین به صورت گنبدی شکل بر روی لیبل ریخته می شود. پس ازخشک شدن رزین لیبل ژله ای آماده استفاده می شود.

یک دیدگاه بگذارید

Call Now Button